Keramické dřezy

Kuchyňské dřezy z keramiky , nerezové dřezy, dřezy z umělého kamene, záplava materiálů dostupných na trhu je obrovská a laik si jen těžko vybírá. Často se rozhoduje podle ceny, nicméně by si měl uvědomit, že dřez čelí v kuchyni extrémním podmínkám, takže podcenit jeho výběr a řídit se jen podle okamžité finanční nákladnosti se nemusí vyplatit. Pořízení kvalitnějšího výrobku s vyšší životností může zachránit prasátko s penězi před rozbitím a nákupem nového dřezu za starý, který překvapivě rychle přestal plnit své funkce.

Keramické dřezy do Stylishrooms

Proč je pro dřezy keramické provedení stále typičtější a oblíbenější? Především právě kvůli kvalitě a odolnosti, vedle toho však vyniká i v dalších oblastech důležitých pro moderní kuchyně. Například:

  • Hygienická nezávadnost: Povrchová vrstva keramiky je neporézní. Díky tomu na ní nezůstává celá řada nečistot, neulpívají na ní pachy či barviva, která z jiných povrchů dostáváme jen velmi těžko.
  • Vysoká odolnost proti mechanickému poškození: Jestliže vám někdy spadl těžký hranatý kus nádobí do nerezového dřezu, víte, že dokáže udělat pěknou paseku. Dřezy v keramickém provedení ovšem snesou mnohem více.
  • Vysoká odolnost vůči chemickému poškození: Také proti všemožným chemickým látkám se kuchyňské dřezy z keramiky dokáží dobře bránit, proto se také materiál používá v mnoha laboratořích, kde se pracuje s látkami, jež dovedou narušit leckterý povrch.
  • Značná odolnost vůči vysokým teplotám: Tento materiál se taví při dosažení 1200 stupňů. Nikoliv 120, počet nul je skutečně správný, takže pokud nemáte vedle kuchyňské linky činnou sopku nebo pec strojírenského závodu, nemusíte se bát, dřezy z keramiky si bez potíží poradí s rozpáleným hrncem či pánví.
  • Značná odolnost vůči vibracím: Oproti dřezům z jiných materiálů ten keramický výrazně omezuje přenos vibrací a následné potíže s vikláním kuchyňské baterie.

Nejen vysokou funkčností se vyznačují keramické dřezy . Mohou také hezky vypadat. Ať už si vyberete jakýkoliv, lze mu dát podobu korespondující se zbytkem kuchyně, na výběr je celá řada barev a glazur, jež si u firmy Stylishrooms můžete objednat. Tento vzhled pak zůstává dlouhá léta díky vlastnostem keramiky neměnný a stálobarevný.

Další typy kuchyňských dřezů:

Mohlo by Vás také zajímat:

Napište nám!

Máte zájem o některý z našich produktů? Napište nám, který Vás zaujal!

Nebo zavolejte!

Rádi se s Vámi domluvíme i slovně.

+420 778 044 332
Volejte Po-Pá 9:00 - 18:00