Nábytek do obývacího pokoje

V obývacím pokoji trávíme obvykle více času než v jiných místnostech. Proto musíme věnovat zvláštní pozornost tomu, jaký nábytek do obývacího pokoje vybereme. Měli bychom se v něm cítit co možná nejpohodlněji, ale také nesmíme zapomínat na jeho vzhled a sladit jeho jednotlivé prvky dohromady jak barevně, tak tvarově. Inspiraci pro jednodušší výběr hledejte v naší fotogalerii.

Také je nezbytné vzít v úvahu, kdo v domácnosti žije. Například alergikům prospěje mobilní nábytek (lehký nebo na kolečkách), který se dá při častém luxování lehce odsunout.

K základním prvkům obývacího pokoje patří televizní stěna se skříňkami a vitrínami. Vybírat můžeme z různých materiálů jako plast nebo kov, ale nejpopulárnější je stále dřevo. To dokázal i průzkum českých obývacích pokojů. Podle něj průměrný Čech sedává na dvoumístné pohovce před televizí s úhlopříčkou 66 centimetrů, nohy má na konferenčním stolku ve tvaru obdélníku. Na stolku leží dva dálkové ovladače, mobilní telefon a televizní program. Mezi dvěma žlutými a dvěma bílými stěnami se rozprostírá prostor dvaceti metrů pokrytý hladkým kobercem se vzorem, na něm stojí většinou jedno křeslo a fíkus. Vestavěné skříně do obývacího pokoje pronikají stále více, často obsahují broušené sklo a CD Karla Gotta.

Poradíme Vám s výběrem vhodné skříně do obývacího pokoje. Obraťte se na nás.

Skříňky a skříně do obývacího pokoje

Tak vypadá průměr, ale asi těžko sníme o nábytku, který stojí v každém druhém bytě. Odlišit se můžeme třeba knihovnou, která se po velkém ústupu zapříčiněném počítači do interiérů zase začíná pomalu vracet.

Často se setkáme s modelem, kdy mají knihy vyčleněnou jen jednu část televizní stěny mezi dalšími skříňkami. Mezi materiály používanými pro skříně do obývacího pokoje vítězí dýha. Jestliže se snažíme uspořit prostor v malém bytě, určitě se musíme zamyslet, jakému druhu otevírání jejich dvířek dáme přednost. Na výběr máme zásuvné a vyklápěcí, klasické otočné místo příliš nešetří.

Dveře, nebo stěnu?

Obývací pokoj má specifickou funkci, odlišnou od jiných místností, proto je vhodné jej znatelně od ostatních částí oddělit. To se provádí zdí se dveřmi (zásuvné dveře jsou nejvýhodnější – ušetří místo), nebo nějakým jiným typem stěny. Ta mívá nejčastěji podobu posuvné desky. Chceme-li ušetřit, vystačíme si i s kusem designově vyvedené látky.

Není tak jednoduché se rozhodnout? Společně navrhneme skříně do obývacího pokoje a doporučíme Vám další nábytek.

Napište nám!

Máte zájem o některý z našich produktů? Napište nám, který Vás zaujal!

Nebo zavolejte!

Rádi se s Vámi domluvíme i slovně.

+420 778 044 332
Volejte Po-Pá 9:00 - 18:00