40 let ve stejné kuchyni? Investujte do domu svých rodičů

16. 07. 2013

Sami si nic pořádného nekoupí, a když, přivezou si nepoužitelnou sadu hrnců z předváděcí akce? Zkuste svým rodičům ukázat, že v každém věku si můžou svůj byt nebo dům zařídit hezky, funkčně a příjemně. Nakonec i pro vás samotné bude mít investice do domu vašich rodičů velkou hodnotu do budoucna.


nabytkove-kovani-blum

S rohovým šuplíkem využijete místo, které vám dřív zůstávalo skryto. FOTO: Blum

Zatímco Vy jste si pořídili novou kuchyň a přestavěli předsíň na praktickou šatnu, vaši rodiče už 40 let žijí ve svém domě, kde se pravidelně obměňuje jenom obsah ledničky. Přitom úspory mají, jen se bojí změny. A tak radši budou pořád vařit v kuchyni, jejíž maximální doba trvanlivosti skončila před dvaceti lety. Namísto neustálého vymýšlení všelijakých dárků rodičům jim ukažte fotky nových kuchyní, vezměte je do kuchyňského studia anebo jim jednoduše navrhněte, že se celou rekonstrukci postaráte. Až bude nová kuchyň hotová, určitě si ji zamilují na první pohled.

Nová kuchyň pro rodiče: Umí všechno a ještě něco navíc

Jak rodiče přesvědčit, že nová kuchyň bude lepší, než ta stará? Nejde jen o vzhled! Moderní kuchyně jsou mnohem praktičtější a to z několika důvodů. Tím prvním je samotné uspořádání kuchyně a využití místa v ní. My vám třeba do kuchyně umíme zakomponovat výborný rohový šuplík, díky kterému získáte mnohem více místa na nádobí nebo třeba příbory.

keramicky-drez

Keramický dřez na nové kuchyňské lince – a Vaše kuchyň bude jako nová. FOTO: Systemceram

Dalším důvodem, proč moderní kuchyně předčí tu z dob Magdaleny Dobromily Rettigové, jsou materiály. Základem kuchyně je kuchyňská deska a pokud je pracovní plocha zvrásněná jako Himaláje, budou se v ní velmi snadno držet nečistoty a mikroorganismy. Moderní pracovní desky se vyrábějí buď z odolných lamin anebo třeba z kamene či umělého kamene.

suplik-s-pozvolnym-dojezdem

Šuplík s pozvolným dojezdem – maličkost, která ale vylepší komfort ve Vaší kuchyni o 100 %. FOTO: Blum

Moderní kuchyně – to jsou materiály, funkce a výdrž

Podobné je to i s vybavením kuchyně – starý smaltovaný dřez, na jehož původní barvu si vzpomínáme jen díky fotografiím v rodinném albu, vyměňte za nový. Pokud rodiče trvají na smaltu, i dnes ho seženete, levná klasika jsou pak nerezové dřezy. Špičkou mezi dřezy jsou ale keramické dřezy – nejen, že jsou krásné, navíc ale hodně vydrží.

Zkuste přesvědčit rodiče, ať nešetří na špatných místech. V každém věku si můžou zařídit svůj byt nebo dům nově, hezky a přitom prakticky. Zvlášť v situaci, kdy děti „vyletí z hnízda“, je ten správný čas pro rekonstrukci kuchyně anebo celého bytu.

Potřebujete inspiraci?

Podívejte se do fotogalerie kuchyní anebo třeba na vzorové vizualizace kuchyní Stylishrooms. Třeba se do některé zamilujete!

zpět na hlavní stránku

Napište nám!

Máte zájem o některý z našich produktů? Napište nám, který Vás zaujal!

Nebo zavolejte!

Rádi se s Vámi domluvíme i slovně.

+420 778 044 332
Volejte Po-Pá 9:00 - 18:00