Kuchyňské dřezy a vodovodní baterie

Dříve se nádobí umývalo v lavoru, ve vodě ze studny vytažené a na kamnech ohřáté. Dnes už si takovou romantiku naštěstí dopřávat nemusíme - většina domácností je vybavena tekoucí vodou a bez kuchyňského dřezu a vodovodní baterie si málokdo umí moderní kuchyň představit. Kromě samotného oplachování nádobí tráví u dřezu většina z nás spoustu času i jinými činnostmi: čistíme a oplachujeme maso či zeleninu, sléváme horkou vodu nebo si opakovaně umýváme ruce během přípravy pokrmů.

Kuchyňský dřez byste proto měli vybírat s rozvahou a jeho tvar, velikost i vybavení volit tak, aby vám všechny práce šly plynule od ruky. Důležitou součástí dřezů jsou samozřejmě kuchyňské baterie - jejich výběr ještě dále ovlivní celkový vzhled, praktičnost a funkčnost vaší kuchyňské linky.

Chci novou kuchyň

Kuchyňské dřezy a baterie

Jak dřezy a baterie do kuchyně vybírat?

Při výběru kuchyňského dřezu a dřezové baterie máte možnost volby z široké nabídky řešení a typů. Někomu vyhovuje malý dřez, někdo potřebuje dvojitý dřez s velkým odkapávacím prostorem, další zase preferuje baterie s dlouhým a vysoko umístěným ramenem.

Toto vše je nutné při výběru kuchyňského dřezu a vodovodní baterie zohlednit. Důležitý je pak také materiál - v naší nabídce najdete nejen klasické nerezové dřezy, ale též moderní granitové a keramické dřezy, které jsou nejen krásné a skutečně designové, ale i velmi praktické.

Kuchyňské dřezy - typy a materiály

Kuchyňské dřezy z keramiky, nerezu či umělého kamene - záplava materiálů, které dnes trh s dřezy nabízí, je obrovská. Laik se často rozhoduje podle ceny, nicméně by si měl uvědomit, že dřez čelí v kuchyni extrémním podmínkám. Podcenit jeho výběr a řídit se jen podle okamžité finanční nákladnosti se nemusí vyplatit.

Keramické dřezy
Proč jsou dřezy v keramickém provedení stále typičtější a oblíbenější? Především právě kvůli kvalitě a odolnosti. Vedle toho však keramický dřez vyniká i v dalších oblastech důležitých pro moderní kuchyně. Více - keramické dřezy ».

Nerezové dřezy
Nerezové dřezy jsou nejpoužívanější variantou dřezů instalovaných do dnešních kuchyní. Dřezy z nerezu mohou být různých velikostí a tvarů. Jsou to dřezy s prakticky neomezenou životností. Více - nerezové dřezy ».

Granitové dřezy
Kamenné granitové dřezy se v současné době stávají pro svou více a více příznivější cenu oblíbeným typem. Granitový dřez je stálobarevný, odolný vůči vysokým teplotám, proti nárazu i poškrábání. Více - granitové dřezy ».

Rohové dřezy
Dřezy do rohu znamenají řešení pro netradiční umístění dřezu a z nouze, díky promyšlenému designu, dělají ctnost. Moderní rohové dřezy počítají třeba i s případným vývodem pro dávkovač na saponát. Více - rohové dřezy ».

Dřezy do roviny
Mnohem více variant než dřezy rohové mají obvyklejší dřezy do roviny. Krom pestrého výběru v otázce designu u nich lze volit i z různých konstrukčních řešení. Více - dřezy do roviny ».

Kuchyňské dřezy - naši dodavatelé

Dřezy Franke

Dřezy Blanco

Dřezy Teka

Vodovodní baterie - typy

Při výběru kuchyňské baterie je potřeba brát v úvahu různá hlediska, např. přívod vody, typ dřezu a design kuchyně. Základní rozdělení kuchyňských baterií je dle způsobu jejich umístění - baterie stojánkové, nástěnné a případně ještě podomítkové. Dále se vodovodní baterie dělí dle typu ovládání.

Kohoutkové baterie
Kohoutková baterie má oproti pákové baterii spotřebu vody vyšší až o 40%. Kohoutkové baterie jsou vhodné nad vanu, kdy při jejím napouštění nemusíte nastavovat optimální poměr teplé a studené vody. Jednoduše otočíte kohoutkem a napustíte horkou vodu. Kohoutkové baterie jsou určené pro uživatele, kteří preferují klasické ovládání baterie samostatnými kohoutky.

Pákové baterie
Páková baterie umožňuje mnohem lepší citlivost a nastavení vody. Pákové baterie jsou pro kuchyně praktičtější než kohoutkové, můžete s nimi manipulovat pouhou jednou rukou. Pákou se nastavuje jak tlak, tak i teplota vody. Kvalita pákové baterie je závislá zejména na kartuši, kterou tvoří dvě keramické destičky s otvory umístěnými proti sobě. Pomocí páky se jimi posouvá, otvory protéká voda a podle toho, jak pákou otáčíme a zdvíháme ji, regulujeme průtok vody.

Termostatické baterie
Termostatická baterie umožňuje nastavení stálé teploty vody. Použitím těchto baterií nemusíte mít při mytí nádobí obavu z náhlé změny teploty vody. Další plus pro termostatické baterie je bezpečnost těchto baterií, hlavně pro rodiny s dětmi. Termostatické baterie mají bezpečnostní dětskou pojistku proti opaření. Na úchytu je naznačená teplotní škála a červeným tlačítkem se nastavuje požadovaná teplota.

Bezdotykové baterie
Bezdotyková baterie se ovládá přetrhnutím paprsku, s přednastavenou teplotou a tlakem vody.

Vodovodní baterie - naši dodavatelé

Baterie Franke

Baterie Blanco

Baterie Teka

Baterie Hansa

Mohlo by Vás dále zajímat:

Napište nám!

Máte zájem o některý z našich produktů? Napište nám, který Vás zaujal!

Nebo zavolejte!

Rádi se s Vámi domluvíme i slovně.

+420 778 044 332
Volejte Po-Pá 9:00 - 18:00