Kuchyně s ostrůvkem

Architekti rádi navrhují kuchyně s ostrůvkem, protože vypadají zajímavě a jsou neokoukané. Musíme si však dobře rozmyslet, jakou funkci má ostrůvek plnit. Hodí se jako pracovní nebo odkládací plocha. Pokud na něj umístíte varnou desku, může to způsobit komplikace. Otáčet se s hrncem plným vařící vody směrem ke dřezu je nepohodlné, někdy dokonce nebezpečné.

Chci novou kuchyň

Někomu ale kuchyně s varným ostrůvkem vyhovuje, záleží na individuálních potřebách a velikosti místnosti. Obecně se ostrůvek hodí spíše do větších prostorů. Ze všech stran by totiž měl mít vzdálenost alespoň 120 centimetrů k dalším pracovním plochám. Jestliže vaří většinou jen jedna osoba, pak odborníci se skřípěním zubů připouští i míru 90 centimetrů.

Kuchyně s ostrůvkem

Moderní kuchyně? S ostrůvkem!

Chcete jít s dobou? Moderní kuchyně s ostrůvkem patří k nejžhavějším trendům v bytovém designu. Nutno však předem dobře promyslet a změřit, zda se do daného prostoru a k plánovanému uspořádání linky skutečně hodí. Pokud ano, neměli bychom váhat. Ostrůvek se dá použít k mnoha rozmanitým účelům. Krom své základní funkce může sloužit třeba i jako jídelní stůl.

Další typy kuchyní a tvary kuchyňských linek


Kam dál?

Napište nám!

Máte zájem o některý z našich produktů? Napište nám, který Vás zaujal!

Nebo zavolejte!

Rádi se s Vámi domluvíme i slovně.

+420 778 044 332
Volejte Po-Pá 9:00 - 18:00