Kuchyně ve tvaru U

Kuchyně do U vypadají na první pohled útulně. Také vaření se v nich zdá pohodlné, přesun mezi jednotlivými sekcemi lze většinou řešit jen otočením na patě. Běhání s hrncem plným horké vody a brambor po celé kuchyni se tady nekoná, vše, včetně sporáku a dřezu, se od sebe nachází velmi blízko.

Největší výhoda kuchyně do U se ale změní v problém, jestliže je prostor příliš malý. Pokud vzdálenost mezi proti sobě stojícími stěnami linky nepřesahuje 120 centimetrů, pak se dají těžko otevřít dvě protilehlé zásuvky či skříňky, ztěžuje se i pohyb kolem otevřených dvířek myčky. V případě, že v kuchyni ve tvaru U pracují dvě osoby najednou, měly by být od sebe stěny vzdáleny také alespoň 120 centimetrů, ideálně však 140 až 145 centimetrů. Při menších rozměrech by se dva kuchaři jen těžko vzájemně vyhýbali, při větších by naopak měli některé plochy či spotřebiče příliš daleko.

Chci novou kuchyň ve tvaru U

Kuchyně do U

Kuchyně do U - více místa pro více nádobí

Strany „účka“ většinou kopírují stěny místnosti, ovšem setkat se lze i s tím, že u zdi stojí základna a minimálně jedno rameno kuchyně ve tvaru U ční do volného prostoru. Zmíněná možnost nebývá k vidění často, tím spíše ale zaujme. Kromě originálního vzhledu vyniká tato kuchyně velkým množstvím polic a skříněk. Volí ji ti, kdo často vaří a potřebují hodně rozmanitých druhů nástrojů a nádobí.

Tento typ uspořádání interiéru se hodí tam, kde máme dostatek místa. Nicméně všeho moc škodí, to platí i pro prostor. Měli bychom proto mít na paměti, že součet všech tří vzdáleností mezi lednicí, dřezem a sporákem se v ideálním případě pohybuje okolo šesti metrů.

Další typy kuchyní a tvary kuchyňských linek


Kam dál?

Napište nám!

Máte zájem o některý z našich produktů? Napište nám, který Vás zaujal!

Nebo zavolejte!

Rádi se s Vámi domluvíme i slovně.

+420 778 044 332
Volejte Po-Pá 9:00 - 18:00