Kuchyně ve tvaru L

Kuchyně do L, s tou se v českých interiérech setkáme nejčastěji. Bývá levnější a velmi praktická, nabízí totiž volný roh pro umístění jídelního stolu. Hodí se pro malé byty, dá se v ní ušetřit hodně místa. S minimalizací bychom to však neměli přehánět. Například pracovní deska musí být alespoň 70 centimetrů široká. Jinak se v kuchyni pracuje velmi těžko.

Pro malý byt představuje kuchyně ve tvaru L nejlepší řešení. Je ovšem nutné dbát i na účelnost. Při nevhodném uspořádání můžete s hrncem naběhat malý domácí maraton. Proto si dávejte pozor na vzdálenosti stran trojúhelníku mezi lednicí, sporákem a dřezem. Měly by se pohybovat mezi 90 a 275 centimetry. Součet délek všech tří stran by neměl činit méně než 366 centimetrů. Pokud ale překračuje 793 centimetrů, pak se takové kuchyni L hodně nachodíte. Řešením podobných situací je kuchyně s ostrůvkem, který lze použít jako odkládací nebo pracovní plochu.

Chci novou kuchyň ve tvaru L

Kuchyně do L

Kuchyně do L - pozor na kuchyňský trojúhelník!

Ze seriálu Rozpaky kuchaře Svatopluka víme, že „kuchař je umělec a psycholog a stratég“. Strategicky bychom měli uvažovat i u sestavování kuchyně do L nebo jakéhokoliv jiného tvaru. Především do spojnic sporáku, lednice a dřezu nesmí zasahovat jiné průchozí koridory, například cesta mezi místnostmi sousedícími s kuchyní. Také by strany „kuchyňského trojúhelníku“ neměl narušovat žádný předmět (stolička, bar…), jinak si koledujeme o naraženou holeň či rozbitý nos.

Jestliže má interiér správné parametry, podvědomě se v něm cítíme dobře, lépe se nám v něm vaří i jí. Pokud tedy chcete, aby vám kuchyň dlouho a dobře sloužila, tak honem skládací metr do ruky a měřit!

Další typy kuchyní a tvary kuchyňských linek


Kam dál?

Napište nám!

Máte zájem o některý z našich produktů? Napište nám, který Vás zaujal!

Nebo zavolejte!

Rádi se s Vámi domluvíme i slovně.

+420 778 044 332
Volejte Po-Pá 9:00 - 18:00