Kuchyň ve tvaru písmena G

Dostat do kuchyně co nejvíce věcí? Na to je potřeba spousta skříněk, poliček, mezi které se musí vměstnat nutné spotřebiče a dřez. Mnohdy je nutné obestavět všechny zdi místnosti, a tak vznikají kuchyně ve tvaru G.

Realizaci podoby kuchyně do G značně limitují dveře a okna, v některých interiérech proto není možné ji vůbec provést. I tady ale existuje řešení: popřemýšlet, zda jsou opravdu všechny vchody a východy do místnosti dostatečně využívané. Zaslepením dveří by cesta z kuchyně do pokoje musela nově vést například přes předsíň, vznikly by ale třeba prostory pro vestavěné skříně do kuchyně. Problém nadbytečných dveří se vyskytuje v nejednom panelovém domě.

Kuchyně do tvaru G

Na otevřenou stranu odkládací nebo pracovní plochu

Kuchyně ve tvaru G je hodně podobná kuchyni s ostrůvkem. Zatímco ostrůvek nacházíme spíše v rodinných domech a větších prostorech, „géčko“ bývá většinou řešení pro malou kuchyni. Platí pro ni podobná pravidla, stejně jako pro ostrůvek se na stěnu s volným místem v písmeně G hodí místo pro pracovní nebo odkládací plochu. Často má podobu barového pultu nebo jídelního stolu. Dřez se sem příliš nehodí, ten by měl být dobře dostupný ze všech zákoutí místnosti.

Výhodu kuchyně do G představuje možnost plynulého posunu mezi jednotlivými sektory. Z míst, kde skladujeme potraviny a nádobí se plynule můžeme posouvat přes sektor pro mytí a další přípravu jídla až k zóně s troubou a mikrovlnkou. Pořadí je dané, ale směr se liší podle toho, zda převážně vaří levák, nebo pravák.

Další typy kuchyní a tvary kuchyňských linek


Kam dál?

Napište nám!

Máte zájem o některý z našich produktů? Napište nám, který Vás zaujal!

Nebo zavolejte!

Rádi se s Vámi domluvíme i slovně.

+420 778 044 332
Volejte Po-Pá 9:00 - 18:00