Jednořadá kuchyň, kuchyně do I

V garsonkách nebo v bytech, kde se často nevaří, spatříme jen jednu stěnu zastavěnou kuchyňským nábytkem. Jednořadá kuchyň sice vypadá na pohled hezky, ale neposkytuje moc možností pro složitější kulinářské výkony. Obecně lze říci, že ji často upřednostňují ti, kdo hodně jedí mimo domov.

Pokud se jednořadá kuchyň nachází v samostatné místnosti, bývá u druhé stěny maximálně jídelní stůl, popřípadě ještě poličky. Jinak je celá zeď volná, takže bychom zde rozhodně neměli podcenit výběr barvy. Výmalba by jednak měla ladit s ostatními prvky místnostmi, ale má i svá psychologická pravidla. Třeba červenou povzbuzující vášně a agresivitu odborníci do kuchyně rozhodně nedoporučují. Tmavší barvy zmenšují prostor, takže v malé kuchyni nemá černá co pohledávat. Modrá zase pomáhá těm, kdo se pokouší hubnout.

Pozor na šířky a výšky!

Kdo vaří často, má problém s omezeným prostorem, který jednořadá kuchyň poskytuje. Potíže vznikají i s dispozičním řešením. Nemůžeme se zde totiž otočit a vzít si ze zásuvky na protější stěně třeba příbor. Všechno se zdá daleko od sebe. Pomoci mohou zkrácení některých sektorů stěny, ale existují určité limity, pod něž se nesmíme dostat, chceme-li se v kuchyni volně pohybovat a pracovat. Například délka pracovní plochy by rozhodně neměla klesnout pod sedmdesát centimetrů.

Šířky jednotlivých zón kuchyně se dají přizpůsobit, mnozí ale zapomínají na výšku. Standardně se kuchyňské elementy vyrábí s pracovní plochou ve výši kolem devadesáti centimetrů, každý má ovšem jiné tělesné rozměry, takže je dobré vybrat takový nábytek, který rozměrově „padne“ osobě trávící v kuchyni nejvíce času.

Další typy kuchyní a tvary kuchyňských linek


Kam dál?

Napište nám!

Máte zájem o některý z našich produktů? Napište nám, který Vás zaujal!

Nebo zavolejte!

Rádi se s Vámi domluvíme i slovně.

+420 778 044 332
Volejte Po-Pá 9:00 - 18:00