Dvouřadá kuchyň

Na jedné z kratších stran dveře, na druhé velké okno. Takové dispozice nahrávají řešení zvanému dvouřadá kuchyň. Bývá k vidění v úzkých místnostech, kam se musí vejít dostatek skříněk a spotřebičů. Jak se s takovým prostorem vypořádat, aby se v něm dalo pohodlně a účelně připravit jídlo?

V první řadě v něm musíme mít dostatek prostoru k pohybu. Ve dvouřadé kuchyni se budeme často otáčet, takže je třeba, aby ulička měřila asi 120 centimetrů. To má dva důvody. Jednak tento rozměr poskytuje dost pohodlí pro ono otáčení, přičemž ale druhá stěna není od první vzdálena příliš. To oceníme například při přenášení rozpálených nádob od sporáku ke dřezu. Za druhé bychom měli bez potíží otevřít dvě protilehlé skříně a manipulovat s jejich obsahem. Tady by vzdálenost pod 120 centimetrů klesnout v žádném případě neměla.

Dvouřadá kuchyně

Levná kuchyně se může prodražit

Dvouřadá kuchyň většinou poskytuje hodně prostoru pro ukládání hrnců, nožů, mouky a všeho možného, co při vaření potřebujeme. Více nábytku znamená více utracených peněz. Při snaze ušetřit můžeme zvolit levnější materiály, ale mějme na paměti, že je dobré si ověřit, zda se opravdu hodí do kuchyně. Každá místnost má svá specifika a právě kuchyň v tomto ohledu patří k nejnáročnějším v celém bytě. Někteří výrobci při snaze získat zákazníka prodávají takové linky, které se časem vlivem par a vlhka začnou kroutit. Kuchyně není investice na pár měsíců, proto doporučujeme raději si připlatit za kvalitu.

Další typy kuchyní a tvary kuchyňských linek


Kam dál?

Napište nám!

Máte zájem o některý z našich produktů? Napište nám, který Vás zaujal!

Nebo zavolejte!

Rádi se s Vámi domluvíme i slovně.

+420 778 044 332
Volejte Po-Pá 9:00 - 18:00